Niepubliczne Przedszkole Bajeczka

+48 507 134 820      bajeczka2@poczta.onet.pl     Pon-Pt: 7:00 to 18:00

Sala integracji sensorycznej

Strona główna | Oferta | Zajęcia dodatkowe | Sala integracji sensorycznej

W naszej sali integracji sensorycznej w Ursusie dzieci doświadczają fascynujących bodźców, wspierając swój rozwój.

Integracja sensoryczna Warszawa Ursus

Nasze przedszkole na Warszawskim Ursusie skierowane jest do wszystkich dzieci, niezależnie od zdrowia czy stopnia niepełnosprawności. Oferujemy kompleksową terapię integracji sensorycznej stworzoną specjalnie dla dzieci z zaburzeniami w układzie nerwowym, związanymi ze zmysłami. Prowadzona przez nas terapia pozwala na poprawę funkcjonowania podstawowych systemów zmysłowych: dotykowego, wzrokowego, przedsionkowego i proprioceptywnego. Z pełnym zaangażowaniem naszych specjalistów i profesjonalistów bazujemy na odpowiednich ćwiczeniach ruchowych, które są w stanie wpłynąć na prawidłowe przetwarzanie informacji przez mózg dziecka. W naszym przedszkolu integracyjnym Montessori wykorzystujemy szereg różnego rodzaju sprzętu, począwszy od wielkich podwieszanych przyrządów, po małe elementy, czyli: huśtawki, piłki o różnej wielkości i fakturze, klocki, trampoliny, układanki, puzzle itp. Przeprowadzana przez nas integracja sensoryczna w Warszawie na Ursusie jest bardzo przyjemna i interesująca dla dzieci, dzięki odpowiedniemu podejściu oraz ciekawym metodom.

Zapraszamy do naszej specjalnie przygotowanej sali integracji sensorycznej w Przedszkolu Bajeczka - miejsca, gdzie zmysły prowadzą do odkryć.

Co to jest terapia integracji sensorycznej ?

Terapia integracji sensorycznej to stymulowanie zmysłów poprzez system odpowiednich ćwiczeń ruchowych mających na celu prawidłowe przetwarzanie informacji przez mózg. Jej rolą jest poprawa funkcjonowania podstawowych systemów zmysłowych: dotykowego, wzrokowego, przedsionkowego i proprioceptywnego. Terapia SI to bardzo przyjemna i interesująca terapia naukowej zabawy ruchowej odpowiednio zorganizowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. W czasie zajęć wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęt – od wielkich podwieszanych przyrządów, do małych mieszczących się w dłoni. Są to huśtawki, piłki o różnej wielkości i fakturze, klocki, trampoliny, układanki, puzzle itp. Dzieci uwielbiają zajęcia SI, które są dla nich cudownym placem zabaw. Na nim poprzez ruch dostarczają ciału właściwych informacji, które prawidłowo organizują ośrodkowy układ nerwowy.

W Przedszkolu Bajeczka na Ursusie stawiamy na rozwój zmysłowy dzieci poprzez wyjątkowe doświadczenia w naszej sali integracji sensorycznej.

Integracja sensoryczna na warszawskim Ursusie

Przedszkole “Bajeczka” wspiera najmłodszych z Autyzmem i Zespołem Aspergera. Jesteśmy instytucją pełną wykwalifikowanych specjalistów, która prowadzi grupy przedszkolno-terapeutyczne. Naszym zadaniem jest praca zarówno z dziećmi pełnosprawnymi, jak i z różnego rodzaju dysfunkcjami, zapewniając im pełen szacunek, swobodę i komfort. Otaczamy je opieką wykwalifikowanej kadry nauczycieli i terapeutów (terapeutów SI, logopedy, psychologa, fizjoterapeuty). Zapewniamy miłą, rodzinną atmosferę w kameralnym przedszkolu. Nasi specjaliści tworzą indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne oraz dostosowane do potrzeb i możliwości każdego dziecka a także terapię integracji sensorycznej. Wybierając nasze przedszkole na warszawskim Ursusie, możesz mieć pewność, że zagwarantujemy Twojemu dziecku najwyższą jakość następujących zajęć: rehabilitacyjnych, terapii zajęciowej, pedagogicznej, terapii ręki, ruchem W. Sherborne, rozmaite zajęcia relaksacyjne, socjoterapeutyczne, rewalidacyjne, muzykoterapii oraz terapii SI. Zapewniamy rodzicom konsultacje ze specjalistami raz w miesiącu w godzinach 17.00-20.00 (w ostatnią środę miesiąca).

 

Jesteśmy miejscem otwartym na wszystkie dzieci, pragniemy odegrać znaczącą rolę w ich rozwoju i przyszłości!

Scroll to Top